Goeree-Overflakkee ligt op de grens tussen Zeeland en Zuid-Holland. Hoewel het officieel niet bij Zeeland hoort, doet het wel Zeeuws aan. Vroeger bestond het uit verschillende, kleine eilanden. De contouren ervan vind je nu nog terug in vormen van de verschillende polders. Het land werd langzaam overwonnen op de zee door middel van inpoldering. Overstromingen zorgden ervoor dat er regelmatig weer land in zee verdween.
Landbouw vormen lange tijd de grootste inkomstenbron van het eiland. Door de waterrijke omgeving floreren ook visserij en scheepvaart. Tijdens de Tweede Wereldoorlog behoort de kop van het eiland tot de Atlantikwall. Het grootste deel van Overflakkee wordt in onder water gezet tijdens de inundatie. De polders veranderen in kale vlakten door het zoute water.
Plannen voor een vaste oeververbinding voor het eiland worden doorkruist door de Watersnoodramp in Behalve Melissant en Dirksland, overstromen alle dorpen. Oude-Tonge wordt het zwaarst getroffen, hier sterven mensen. Na de Ramp werd Goeree-Overflakkee opgenomen in de Deltawerken en kreeg het vaste oeververbindingen. Domburg is een van de bekendste badplaatsen in Zeeland. De grootste attractie zijn de lange en brede zandstranden.
Domburg hoort bij de gemeente Veere en het dorp heeft ongeveer inwoners. Bij mooi weer stromen de terrasjes vol met toeristen en dagjesmensen. De mooiste stranden van Zeeland! De stranden van Cadzand lopen van het Zwin bij de Belgische grens tot aan Nieuwvliet-bad. In totaal beslaan de stranden ongeveer 11 kilometer van de Zeeuwse kust. Net als veel stranden in Zeeland zijn de stranden die direct bij Cadzand-bad liggen bekroond met het Europese eco-keurmerk de Blauwe vlag.
Er zijn in de buurt van Cadzand een aantal stranden waar naaktrecreatie wordt gedoogd, maar er zijn geen officiële naaktstranden te vinden. In het Zwin zijn er ook een aantal plekken waar naaktrecreatie wordt gedoogd. De stranden van Cadzand zijn elk jaar het toneel van de Cadzandse vliegerfeesten. Dit kleurige schouwspel is gratis te bezoeken. De stranden van Cadzand staan bekend om zijn haaientanden. Net na een storm of een onrustige zee is de kans groot dat je in de buurt van het Zwin een eeuwenoude haaientand vindt.
Het strand van Zoutelande is vijf kilometer lang en staat ook wel bekend als het Zuiderstrand. Het strand is net als de meeste stranden in dit deel van Zeeland bekroond met de Blauwe Vlag. Dit is een eco-keurmerk voor de schoonste stranden van Europa. Het strand van Zoutelande heeft meerdere malen de prijs voor het schoonste strand van Nederland gewonnen. Op het strand staan de voor Walcheren typische strandhuisjes. Deze strandhuisjes zijn anders dan de huisjes bij bijvoorbeeld Breezand niet geschikt om in te overnachten.
In het voor- en najaar zijn de stranden in de buurt van Zoutelande erg populair bij kitesurfers en gemotoriseerde parapentes. De stranden in de buurt van Nieuwvliet staan bekend om hun grote kindvriendelijkheid. Bij eb ontstaat hier een bijzonder breed strand met veel kleine poedelplaatsjes voor de kleintjes. Doordat deze ondiepe poeltjes snel opwarmen ligt de watertemperatuur hier gemiddeld enkele graden hoger dan in de Noordzee.
De stranden van Nieuwvliet zijn al meerdere malen bekroond met het eco-keurmerk de Blauwe Vlag. Naaktstranden zijn hier iets ten noorden te vinden in de buurt van Groede. Honden zijn hier het gehele jaar toegestaan maar moeten van 1 mei tot en met 1 oktober tussen en aangelijnd zijn. De stranden van Breskens lopen vanaf de veerhaven van het dorp tot aan Nieuwvliet-bad.
Langs deze stranden loopt de Panoramaweg één van de weinige plaatsen in Nederland waar je met de auto aan de zeekant van de dijk kan rijden. Onderweg kom je de vuurtoren van Breskens, de oudste gietijzeren vuurtoren van Nederland, tegen. De stranden bij Breskens zijn bekroond met het eco-Keurmerk de Blauwe Vlag. Het strandpaviljoen Puur bij Groede is uitgeroepen tot het beste strandpaviljoen van Zeeland.
Bij Groede ligt tussen palenrij 20 en 23 een populair naaktstrand. Op dit strand staat een strandpaviljoen waar naaktrecreatie is toegestaan. De Blauwe Vlag is een exclusief eco-label dat wordt uitgereikt aan meer dan 3. Nederland telt in Blauwe Vlaggen. Eén van de belangrijkste trekpleisters van Vlissingen zijn de stranden die bij de stad horen. Het bekendste strand van de stad is het Badstrand dat bij sommige ook wel bekend is als het Boulevardstrand.
Iets verder noordelijk liggen het Nollestrand, het Duinstrand en Westduin. Als je nog verder noordelijk gaat kom je bij het Ritthemse strand en het Kalootstrand. Hier zijn echter maar weinig voorzieningen beschikbaar. Een mooi schouwspel vanaf de Vlissingse stranden zijn de vele grote zeeschepen die hier voorbij varen richting de haven van Vlissingen. De stranden van Vlissingen hebben net als de andere stranden in Zeeland al het eco-keurmerk de Blauwe Vlag.
Op het Nollestrand zijn de zogenaamde Slaapstrandhuisjes te vinden. In deze huisjes kun je op een bijzondere manier de nacht op het Zeeuwse strand doorbrengen. Het strand van Westkapelle is het meest zuidelijk gelegen strand van Nederland. Het bijna 3 lange zandstrand draagt de bijnaam de Zeeuwse Riviera. Staat Zeeland bekend om het feit dat het de meeste zonne-uren van Nederland heeft, zo staat Westkapelle bekend om het feit dat het de meeste zonne-uren van Zeeland heeft.
Net als veel andere stranden in Zeeland zijn de stranden van Westkapelle bekroond met het eco-keurmerk de Blauwe vlag. Bij Westkapelle zijn geen naaktstranden. Hiervoor zul je richting Domburg of Vrouwenpolder moeten gaan. De stranden van “mondain” Domburg zijn al sinds de negentiende eeuw een belangrijke toeristische trekpleister van Zeeland. De stranden zijn al talloze malen bekroond met het eco-label de Blauwe Vlag.
Daarnaast zijn de stranden van Domburg een aantal keren uitgeroepen tot het “schoonste strand van Nederland”. De stranden van Domburg staan bekend om hun typische paalhoofden en strandhuisjes. Deze standhuisjes zijn te huur en geschikt om er de nacht in door te brengen. Honden zijn hier tijdens het hoogseizoen tussen en alleen aangelijnd toegelaten.
Tussen paal 16,4 en 16,9 is een naaktstrand te vinden. De stranden van Vrouwenpolder behoren tot de breedste stranden van Nederland. De meeste stranden liggen hier aan de Noordzee, maar voor wie liever aan zoetwater ligt, kan naar het strand van het Veerse Meer. Het strand van Vrouwenpolder biedt je de unieke kans om op het strand te overnachten. In de zomermaanden kun je bij Breezand in één van de Beachhouses slapen.
Deze huisjes zijn voorzien van een klein keukentje en een badkamer. De stranden worden hier bewaakt door de kustwacht. Bij Vrouwenpolder zijn twee naaktstranden te vinden. Eén in de buurt bij Oostkapelle tussen paal 8,6 en 10,9 en één in de buurt van Breezand bij duinovergang De stranden van Burgh-Haamstede beslaan ongeveer het gehele westelijke deel van Schouwen-Duiveland en grenzen in het noorden aan de stranden van Renesse.
Ze zijn al meerdere keren onderscheiden met het eco-keurlabel de Blauwe vlag. Daarnaast hebben de stranden een aantal keren de Quality Coast Award gewonnen. In het duingebied de Meeuwenduinen ligt het grootste bos van Zeeland. Op de warmste dagen van het jaar kun je na een aantal uren in de zon te hebben gelegen hier wat verkoeling zoeken. Vanaf sommige stranden heb je een prachtig uitzicht op de Oosterscheldekering.
Tussen paal 12,5 en 14,0 is naaktrecreatie toegestaan. De stranden in de buurt van Renesse behoren tot de mooiste en drukst bezochte stranden van Nederland. In totaal ligt hier 17 kilometer aan zandstrand wat bekroond is met de blauwe vlag. Het badseizoen loopt van 15 mei tot en met 15 september. Tijdens het badseizoen mogen tussen en honden alleen aangelijnd op het strand lopen. Net buiten Renesse is een grote parkeerplaats waarvan je met een bus naar het strand gebracht kan worden.
Er zijn hier tevens meerdere strandpaviljoens te vinden. Tussen paal 6,94 tot 7,99 is er hier een naaktstrand te vinden. Het dorp Retranchement ligt in de westelijke punt van Zeeuws-Vlaanderen. Het is het meest zuidwestelijke kustdorp van Nederland. Retranchement is een overblijfsel van een veel grotere plaats met verdedigingswerken. Prins Maurits liet in twee forten bouwen en later werd het geheel van wallen voorzien.
Dinsdag 9st, Juli 1:44:29 Pm

Beschrijving:
Cheshireslade3 |
---|
41 jaar vrouw, Vissen |
Aalsmeer, Netherlands |
Japans(Geavanceerd), Telugu(Vloeiend), Maleis(Bekwaamheid) |
Programmeur, Dressoir |
ID: 1871233649 |
Vrienden: daveebee, stokedmocha |
Profiel | |
---|---|
Geslacht | Vrouw |
Kinderen | 4 |
Hoogte | 188 cm |
Toestand | Actieve look |
Onderwijs | Het gemiddelde |
Roken | Nee |
Drink | Nee |
Contacten | |
Naam | Rita |
Bekeken: | 7161 |
Telefoon: | +312629-747-78 |
Stuur een bericht |